Przystanek Kończyce… wspomnienie.

dnia

5 marca pamiętnego roku 2016 miałem okazję po raz ostatni zobaczyć miejsce, które w Kończycach Małych było od zawsze. Miejsce, choć niewielkie i nieładne, to jednak przez nie przewinęły się tysiące mieszkańców i nie tylko, miejsce, którego już dzisiaj nie ma… tyle tytułem wstępu.

Pisząc, ten krótki artykuł sam nie wiem co mam napisać w tym miejscu. Najprościej będzie tak: popatrzcie na te zdjęcia i powspominajcie, stare szkolne czasy…Jako, iż miłośnikiem kolei nie jestem, zamieszczam jedynie krótki wpis historyczny, który znalazłem w sieci. Źródło: Wikipedia.
„Przystanek kolejowy został otwarty w 1934 roku. Wybudowano niewielki budynek stacyjny architektury charakterystycznej dla pozostałych budynków dworcowych wybudowanych na tej linii kolejowej. W budynku została umieszczona poczekalnia oraz pomieszczenie dla dróżnika dawniej obsługującego pobliski przejazd kolejowy z zaporami. Później zapory kolejowe zostały zdemontowane i zamontowano urządzenia samoczynnej sygnalizacji przejazdowej. Budynek przystanku kolejowego po 1945 roku został nieudolnie przebudowany. Po zlikwidowaniu poczekalni oraz kas biletowych został przeznaczony do wyburzenia” Wyburzanie budynku trwało od 3 do 5 marca 2016 roku.

Ku wspomnieniu…
W tym miejscu zamieszczam zdjęcia (mojego autorstwa), wykonane kilkanaście lat temu, które obrazują jak wyglądał budynek u schyłku swojej „świetności”. Zdjęcia te również można zobaczyć na stronie Kolei Śląska Cieszyńskiego, a także dowiedzieć się nieco więcej o linii kolejowej przebiegającej przez naszą miejscowość.

konczyce_male2

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s