Northwood Cemetery / Northwood

dnia

Cmentarz Northwood został otwarty w 1915 roku, znajduje się kilka kilometrów a raczej mil od lotniczej bazy RAF w Northolt. Jest jednym z najsłynniejszych nekropolii Polskich Sił Powietrznych. Kwatera wojskowa widoczna jest z daleka, swój wysoki statut zawdzięcza faktowi, iż spoczywają tu weterani bitwy o Anglię, w tym asy polskiego lotnictwa myśliwskiego z dywizjonu 303. Większość z nich zginęła służąc w składzie polskich dywizjonów stacjonujących w bazie RAF Northolt.      Widok na kwaterę wojskową, cmentarz w Northwood, lata 40 ubiegłego wieku.

Pierwszym poległym (jednakże ostatnim pochowanym w Northwood) lotnikiem jest por. Gruszka, natomiast ostatnim pochowanym w Northwood był mechanik chor. Zych.

Takie miejsca jak Cmentarz Northwood zawsze dają do myślenia, szczególnie patrząc na wiek jaki mieli Ci wspaniali ludzie, gdy umierali za ojczyznę. Odwiedzając ten cmentarz uświadomiłem sobie jak odważnymi ludźmi byli, jakie posiadali umiejętność i wolę walki by latać i walczyć z niemieckim okupantem, broniąc Anglii i honoru żołnierza polskiego.

Cześć ich pamięci!

Jeśli ktoś chce dowiedzieć się czegoś więcej na temat Cmentarza Northwood i pochowanych tam polskich lotników, koniecznie musi odwiedzić stronę Polskie Siły Powietrzne w II wojnie światowej. Strona ta jest prawdziwą kopalnią lotniczej wiedzy.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s