Śladami C.K Monarchii

dnia

O moim zamiłowaniu do Cesarza Franciszka Józefa I wiedzą już nie tylko moi najbliżsi znajomi, wieść się niesie… Mam w domu wiele rzeczy związanych z C.K Monarchią i nadal poszukuję nowych, nawet kawę piję w kubku, na którym widnieje fotografia Najjaśniejszego Pana i stawiam ją na podstawce również z jego wizerunkiem (podstawkę zrobiła mi moja kochana żona). Ot, takie zwichrowanie można powiedzieć.

W związku z tym, że gdzie tylko ruszę się w swoim rejonie, spotykam się ze śladami dawnych czasów związanych z monarchią… Postanowiłem zatem otworzyć nowy a zarazem kolejny rozdział na moim blogu. Miejsce, które będzie związane ze wszystkimi pamiątkami po tym okresie znajdującymi się na naszej cieszyńskiej i nie tylko cieszyńskiej ziemi. Tak jak inne tematyczne wpisy będę starał się ilustrować odwiedzane miejsca współczesnymi fotografiami a także w miarę możliwości i dostępności fotografiami archiwalnymi. Nowy rozdział już powstał, nosi tytuł „Śladami C.K Monarchii” i będzie drugim rozdziałem historyczno-podróżniczym. Mam nadzieję, że będzie równie popularny jak „Śladami II wojny światowej”.


P.S. Długo się zastanawiałem, jakie wybrać zdjęcie do zilustrowania wpisu. Pomysłów było kilkanaście, jednak żaden do końca mi nie odpowiadał. Aż w końcu wpadłem na pomysł, aby pierwszy wpis zapowiadający nowy rozdział na moim blogu zilustrować kadrem z filmu C.K. Dezerterzy w reżyserii Janusza Majewskiego. Film moim zdaniem świetnie zrealizowany, nawet nie pamiętam ile razy już go obejrzałem i ile razy jeszcze obejrzę, a obejrzę na pewno.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s